Prožitkové terapie

Více info a rezervace u paní Danuše Málkové na telefonním čísle 608 052 182.


MASÁŽ BUBNEM ŠTĚSTÍ A DALŠÍMI LÉČIVÝMI NÁSTROJI

1.200 Kč 60 minut

Očištění a uvolnění jemnou vibrací bubnu přímo na těle, otevírání vědomí za pomoci koshi, deštné hole a dalších harmonizačních nástrojů. 

Znáte ten pocit, když se po celodenním shonu postavíte do sprchy nebo se posadíte do vany plné vody a smyjete ze sebe veškeré napětí, stres a negativní energii, kterou jste během dne posbírali kdoví kde? Znáte to blaho, které vám přináší voda? Věřím, že ano. Málokdo však zná a nebo přímo praktikuje, očistnou lázeň zvukem, přesněji léčivými vibracemi. Tuto možnost máte při jedné z mých terapií. Na základě své dlouhodobé kraniosakrální a masérské praxe a současné silné transformace jsem si ji intuitivně vytvořila sama. Skloubila jsem v této terapii zvuky nástrojů, které považuji za živé bytosti, s vibracemi klientů a mým rituálním doprovodem. Léčivé hudební nástroje mi do života v poslední době začaly neodbytně vstupovat a zároveň s nimi i potřeba jejich zvuky vědomě nejen přijímat, ale i vydávat. Pochopila jsem, že mě tyto vibrace nejen uvolní a očistí, ale pomáhají procházet emocemi a zvědomovat si samu sebe, svoji vnitřní pravdu, která jde přímo z rozvibrovaného srdce. Zažila jsem, jak je úžasné se o tuto energii podělit, vibrovat společně s někým a předávat tuto energii dál. Stát v jejím proudu pro mě znamená se očišťovat, uzdravovat, upevňovat si svou imunitu a vnímat svou vnitřní sílu. Je to úžasné sebeléčení, které si zasloužíte. Můžete se sami stát léčivou vibrací. Najdete u mě šamanský buben, djembe, hromový buben, zvonečky koshi, deštnou hůl, křišťálovou mísu, tibetské misky, buben štěstí a jakýkoliv další podobný nástroj, který uvidím ležet na mé cestě. Rozhodla jsem se je s láskou a pokorou posbírat a předávat dál jejich zvuky. Nejde tu o melodie, jde o vibrování. Můžete si je u mne při terapii vyzkoušet, zahrát si sami nebo se mnou podle toho kam nás to povede. Pak si rozvibrujeme vlastním hlasem čakry a jste připraveni se uložit k relaxaci vleže a přichází lázeň vibrací. V závěru terapie přikládám přímo na vaše tělo tzv. buben štěstí, který je vyroben právě pro účel masáže a dokáže příjemně rozvibrovat všechny vaše buňky, ovlivnit mozkové vlny, dýchání i srdeční tep. 


KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

1.200 Kč 60 minut

Jemná masáž na úrovni vědomí a podvědomí, uvolnění bloků, podpora transformace

Cítíte poslední dobou nespokojenost se svou životní situací? Chcete to změnit? Nebo už procházíte transformací a potřebujete ji podpořit? Nebo si vás tato terapie neodbytně přitahuje a vy vlastně vůbec nevíte proč? Váháte a nebo pociťujete i strach z neznámého? Všechno co se s vámi teď děje je úplně v pořádku. K vašemu šťastnějšímu životu vede mnoho různých cest. Jednou z nich může být právě kraniosakrální terapie. Můžete přijít s konkrétním tématem, ale můžete se klidně nechat unést proudem, do kterého vám nabízím se s důvěrou položit. Celostní neinvazivní metoda ošetření, vycházející z osteopatie, která nás vede k lepší komunikaci s vlastním tělem a vědomému životu. Tím, že budeme vědomě prožívat svoje bytí a poznáme svoji vnitřní pravdu, procházíme silným procesem sebeuzdravování a stáváme se celistvějšími. Klient při terapii leží oblečený na lehátku, na zádech a terapeut na něj pokládá jemně své ruce na tzv. naslouchacích místech, kterými jsou většinou klouby, či jiná kostní spojení. Při terapii se uvolňují různé blokace svalů, vazů, kloubů, kostí, ale může se objevit i psychický blok z minulosti. Klient se léčí například prostřednictvím vzpomínky na nějakou událost z dřívějška, která se hluboko dotkla jeho srdce, nebo na nějakého člověka, kterého ve svém životě už nemá a přesto ho silně ovlivnilo setkání s ním. Při tomto procesu vás v bezpečí mohu doprovázet i slovně, pokud si to situace vyžádá.Pocity, kterými při terapii procházíte mohou být příjemné, ale i nepříjemné. Vedou vás však k nalezení své osobní vnitřní svobody a uvolnění. Není to vždy cesta lehká, protože směřuje z nevědomí do vědomí a dokáže mnohdy velmi překvapit. Terapie na lehátku je pouhým otevřením další cesty ve vašem seberozvoji, "otevřením očí" a pak přicházejí v běžném životě situace, kdy máte příležitost změnit nebo úplně opustit spoje zažité životní postupy a vzorce, které už vám dávno neslouží a je jen na vás, jestli tuto cestu přijmete a budete po ní dál kráčet. 


REFLEXNÍ MASÁŽ PLOSEK NOHOU 

750 Kč 60 minut

Ráda vám v nabídnu reflexní masáž, kterou provádím už mnoho let a stále mě velmi baví, neboť vidím, jaké pozitivní účinky na mé klienty má. Reflexně pracuji dvojím způsobem, buď klasicky, uvolnění plosek nohou nebo lymfaticky, což je spíše práce s nárty, kotníky a lýtky.

U základní se jedná o tlakovou masáž chodidel, při níž se stimulují místa, která jsou nervově propojená s celým tělem. Je to masáž nepřímá, tedy prostřednictvím chodidel můžeme ošetřit i místa, kterých se nemůžeme z nějakých důvodů u klienta přímo dotýkat. Po stisknutí reflexního bodu (místa) na chodidle je vyslán signál do mozku a ten se přenese z mozku do příslušného místa v těle, aby posloužil k uvolnění a okysličení. Masáž slouží preventivně k harmonizaci celého těla, pomáhá ale i k odstranění fyzické bolesti způsobené bloky a uvolňuje mysl. Přináší klidnější spánek a nadhled v běžných životních situacích. Může zmapovat energetickou nerovnováhu v těle a při pravidelném ošetřování zlepšit prokrvení a vytvořit harmonii.

Klient při masáží leží oblečený na lehátku, obnažené nohy pouze od kolen dolů. Pokud má ošetřovaný potřebu hovořit o tom, co ho trápí, mohu nabídnout i psychoterapeutický doprovod. S ploskami je nutné pracovat pravidelně, vždy minimálně 20 min s každou nohou, jinak se výsledek míjí s účinkem. Součástí masáže je i masáž čaker a krátká relaxace závěrem. U lymfatické masáže, která opět působí nepřímo na celé tělo, jde o uvolnění a promasírování lymfatických uzlin a podpoření toku (rozhýbání) lymfy v těle. Nástup uvolnění je pomalejší, než u klasických masáží, ale setrvání účinků je pak dlouhodobější, pokud klient chodí pravidelně, alespoň jednou do měsíce.

Nechte hýčkat svoje nohy, zaslouží si to, vždyť vás nosí celý život.


TERAPIE VĚDOMÝM DOTEKEM

1200 Kč 60 minut

Každý z nás potřebuje pozornost, lásku a přijetí. Ta může přijít s vědomým dotekem, to znamená, že v okamžiku, kdy se dotýkám druhého, oba vnímáme pouze místo, kterého se dotýkám. Mohu při tom cítit kontakt s tělem, případně s kůží jemnou, hrubou tvrdou, měkkou, mohu vnímat její teplotu, chlad, napětí, uvolnění, aniž bych cokoliv vyhodnocovala nebo posuzovala, jen to vnímám a uvědomuji si ten kontakt v místech doteku. Nechám se vést tím tělem a jeho energií tam kam mě pozve a vyvíjím tlak takový, o jaký si řekne. 

Je to posvátný okamžik, kdy se klientovi otevírá cesta do jeho nitra, do jeho vědomi a ukazuje mu, co opravdu pro sebe potřebuje. Klienty uvolňuje fyzicky i psychicky a pomáhá mu měnit vnitřní nastavení a postoje k sobě samému. 

Rozvíjí sebelásku a sebeúctu