Masáže

Klasická, sportovní nebo rekondiční masáž - základní forma masáže využívající různé druhy hmatů a tření svalů s regeneračními a blahodárnými účinky na fyzickou i psychickou stránku těla. Masáž lze praktikovat v pomalejším příjemném tempu, jako relaxační, nebo naopak svižněji, jako masáž povzbudivou. Vše je na dohodě s klientem.

Masáž lávovými kameny - tato silně uvolňující masáž využívá účinků nahřátých lávových kamenů, které mají schopnost v sobě kumulovat teplo. Jedná se o velmi příjemnou proceduru, kdy dochází k hlubokému prohřátí celého organismu.

Havajská masáž Lomi Lomi - havajská technika pracující s dlouhými tahy, tlaky a třením prováděnými dlaněmi a předloktím. Masáž probíhá v příjemném pomalém rytmu s hloubkovými účinky.

Breussova masáž páteře - citlivá masáž oblasti páteře a přilehlých svalů, která může vyřešit emocionální, energetické a tělesné blokády. Podílí se na regeneraci meziobratlových plotének a je klíčem k řešení mnoha problémů pohybového aparátu. Obzvláště vhodná masáž pro osoby se sedavým zaměstnáním.

Baňkování - tato metoda pochází z Číny. Je to starověká léčebná technika, která využívá principu přikládání baněk na vybrané části těla. Léčebného efektu je dosahováno využitím podtlaku v baňce a tato procedura má zároveň silné detoxikační účinky.

Manuální lymfodrenáž - technika vhodná pro povzbuzení lymfatického systému a imunity. Dále pomáhá odvést přebytečnou vodu z organismu, podporuje vstřebání otoků. Manuální lymfodrenáž vždy začíná uvolněním krčních uzlin a ostatních bazálních uzlin. Poté následují jemné hmaty po směru toku lymfy, které podporují její tok. Masáž je příjemná, jemná a nebolestivá.

Těhotenská masáž - jemná relaxační masáž, uvolňuje napětí ve svalech, zmírňuje bolesti nohou a zad. Masáž se provádí v lehu na boku a je možné ji absolvovat od čtvrtého měsíce těhotenství. Tuto masáž nabízíme jako jedni z mála, ne-li jediní v Čáslavi.

Čínská Tuina masáž - obsahuje jak manuální techniky na ovlivnění kloubů, svalů a šlach, tak jemné techniky na harmonizování a podpoření toku energie čchi v hlubších vrstvách těla a orgánů. Tuina masáž pomáhá při depresích, nachlazení, křečích a celkově restartuje tělo. V rámci masáže se využívají mimo jiné i znalosti akupunkturních bodů. Masáž se provádí přes oblečení (vezměte si tedy pohodlný lehký oděv - ne džíny apod.).

Reflexní masáž plosek nohou - reflexně masírujeme dvojím způsobem, buď klasicky (uvolnění plosek) nebo lymfaticky, což je spíše práce s nárty, kotníky a lýtky.

U základní techniky se jedná o tlakovou masáž chodidel, při níž se stimulují místa, která jsou nervově propojená s celým tělem. Je to masáž nepřímá, tedy prostřednictvím chodidel můžeme ošetřit i místa, kterých se nemůžeme z nějakých důvodů u klienta přímo dotýkat. Po stisknutí reflexního bodu (místa) na chodidle je vyslán signál do mozku a ten se přenese z mozku do příslušného místa v těle, aby posloužil k uvolnění a okysličení. 

U lymfatické masáže, která opět působí nepřímo na celé tělo, jde o uvolnění a promasírování lymfatických uzlin a podpoření toku (rozhýbání) lymfy v těle. Nástup uvolnění je pomalejší, než u klasických masáží, ale setrvání účinků je pak dlouhodobější, pokud klient chodí pravidelně, alespoň jednou do měsíce.

Rituál pěti elementů - jedná se o hluboce relaxační masáž. Při masážním Rituálu pěti elementů projdete celkem pěti částmi masáže, z nichž každá přísluší jednomu elementu dle indické filozofie: země, voda, vzduch, oheň a Akáša. Každá část má svůj jedinečný účinek.

  1. Při elementu Země se více dostanete do vnímání svého těla, budete ho více cítit a prožívat sebe zevnitř.
  2. Při elementu Voda se uvolní přílišné napětí a stres, který nabíráme v životě a skrze uvolnění a odevzdání začnete vnímat přirozený proud energie.
  3. Při elementu Vzduch uvolníte přebytečné mentální napětí a zpomalíte až zcela zastavíte neustálý proud myšlenek.
  4. Při elementu Oheň se spálí zbytky napětí a vy se ještě více sjednotíte s dechem vědomí.
  5. Při elementu Akáša zažijete sjednocení, celistvost, hluboký klid ve spojení se svou podstatou. Neuchopitelnou a nepopsatelnou prázdnotu a zároveň plnost bytí v nekonečném tady a teď.

Terapie Access Bars - na hlavě je 32 bodů, které při jemném dotyku rychle a snadno uvolní zablokovanou energii. S těmito body terapeut během ošetření pracuje a jemným dotykem uvolňuje zablokovanou energii. Každý z těchto bodů ovlivňuje jinou oblast života. Odblokování energie se spouští okamžitě, je citelné již během ošetření. Po ošetření lidé zažívají úlevu po fyzické, ale i mentální stránce.

Tyto body na hlavě jsou něco jako počítačová banka všech myšlenek, pocitů, emocí, postojů i přesvědčení, které si během života vytváříme, a které v nás zůstávají uloženy. Při terapii se jemným dotykem správné kombinace bodů rozproudí jejich energie. Následně na to informace s negativním nábojem mizí, jako když zmáčknete tlačítko Delete na počítači. To nepotřebné se vymaže a uvolní se prostor. Změní se váš dosavadní způsob nahlížení na život. V krátké době vnímáte, že dochází ke změnám, a i vy se stáváte jinými. Je jen na Vás, jakou změnu si dovolíte.

Terapie pomáhá při bolestech různých částí těla, ulevuje při obtížích jako jsou migrény, alergie, astma nebo ekzémy, dokáže nastartovat samoléčebné procesy v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech, uvolnění stresu a napětí, odbouraní únavy a vyčerpanosti, nedostatku životní energie, terapie má příznivý vliv na psychické potíže jako jsou deprese, úzkosti, strachy nebo fobie, zklidnění hyperaktivity u dětí, vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni, je vhodná pro ADHD osoby a lidi trpící Alzheimerem.

Pokud absolvujete sezení Access Bars, vaše energetické dráhy pokračují v uvolňování zablokované energie napořád, výsledek je tedy trvalý.

Terapie vhodná a bezpečná pro děti, dospívající, dospělé, seniory i těhotné ženy. Těhotným ženám pomáhá ke snazšímu, pohodovějšímu a rychlejšímu porodu.

Tejpování - i tuto fyzioterapeutickou metodu, jejímž úkolem je uvolnit namáhané a přetížené svaly, máme v nabídce.