Masáže

Klasická, sportovní nebo rekondiční masáž - základní forma masáže využívající různé druhy hmatů a tření svalů s regeneračními a blahodárnými účinky na fyzickou i psychickou stránku těla. Masáž lze praktikovat v pomalejším příjemném tempu, jako relaxační, nebo naopak svižněji, jako masáž povzbudivou. Vše je na dohodě s klientem.

Masáž lávovými kameny - tato silně uvolňující masáž využívá účinků nahřátých lávových kamenů, které mají schopnost v sobě kumulovat teplo. Jedná se o velmi příjemnou proceduru, kdy dochází k hlubokému prohřátí celého organismu.

Havajská masáž Lomi Lomi - havajská technika pracující s dlouhými tahy, tlaky a třením prováděnými dlaněmi a předloktím. Masáž probíhá v příjemném pomalém rytmu s hloubkovými účinky.

Breussova masáž páteře - citlivá masáž oblasti páteře a přilehlých svalů, která může vyřešit emocionální, energetické a tělesné blokády. Podílí se na regeneraci meziobratlových plotének a je klíčem k řešení mnoha problémů pohybového aparátu. Obzvláště vhodná masáž pro osoby se sedavým zaměstnáním.

Baňkování - tato metoda pochází z Číny. Je to starověká léčebná technika, která využívá principu přikládání baněk na vybrané části těla. Léčebného efektu je dosahováno využitím podtlaku v baňce a tato procedura má zároveň silné detoxikační účinky.

Manuální lymfodrenáž - technika vhodná pro povzbuzení lymfatického systému a imunity. Dále pomáhá odvést přebytečnou vodu z organismu, podporuje vstřebání otoků. Manuální lymfodrenáž vždy začíná uvolněním krčních uzlin a ostatních bazálních uzlin. Poté následují jemné hmaty po směru toku lymfy, které podporují její tok. Masáž je příjemná, jemná a nebolestivá.

Těhotenská masáž - jemná relaxační masáž, uvolňuje napětí ve svalech, zmírňuje bolesti nohou a zad. Masáž se provádí v lehu na boku a je možné ji absolvovat od čtvrtého měsíce těhotenství. Tuto masáž nabízíme jako jedni z mála, ne-li jediní v Čáslavi.

Čínská Tuina masáž - obsahuje jak manuální techniky na ovlivnění kloubů, svalů a šlach, tak jemné techniky na harmonizování a podpoření toku energie čchi v hlubších vrstvách těla a orgánů. Tuina masáž pomáhá při depresích, nachlazení, křečích a celkově restartuje tělo. V rámci masáže se využívají mimo jiné i znalosti akupunkturních bodů. Masáž se provádí přes oblečení (vezměte si tedy pohodlný lehký oděv - ne džíny apod.).

Reflexní masáž plosek nohou - reflexně masírujeme dvojím způsobem, buď klasicky (uvolnění plosek) nebo lymfaticky, což je spíše práce s nárty, kotníky a lýtky.

U základní techniky se jedná o tlakovou masáž chodidel, při níž se stimulují místa, která jsou nervově propojená s celým tělem. Je to masáž nepřímá, tedy prostřednictvím chodidel můžeme ošetřit i místa, kterých se nemůžeme z nějakých důvodů u klienta přímo dotýkat. Po stisknutí reflexního bodu (místa) na chodidle je vyslán signál do mozku a ten se přenese z mozku do příslušného místa v těle, aby posloužil k uvolnění a okysličení. 

U lymfatické masáže, která opět působí nepřímo na celé tělo, jde o uvolnění a promasírování lymfatických uzlin a podpoření toku (rozhýbání) lymfy v těle. Nástup uvolnění je pomalejší, než u klasických masáží, ale setrvání účinků je pak dlouhodobější, pokud klient chodí pravidelně, alespoň jednou do měsíce.

Tejpování - i tuto fyzioterapeutickou metodu, jejímž úkolem je uvolnit namáhané a přetížené svaly, máme v nabídce.